Jak to (ne)jde rychle…

narevne kombinace
Milí čekatelé na knížku, v posledních emailech jsem vám slibovala, že to bude do konce března. Konec března už je fuč a přišel tedy čas vysvětlit, proč to ještě není a proč to ještě bude chvilku trvat. A není to apríl!

Moje anabáze s knihou mi připomíná zkazky lidí, kteří se pustili třeba do rekonstrukce bytu a ačkoliv byli skálopevně přesvědčení, že to zabere maximálně 3 měsíce, nakonec to trvalo půl roku a stálo dvakrát tolik peněz. Prostě špatný odhad. A ten se stal i mě. Proč? No prostě proto, že knížku píšu poprvé. A tak nějak jsem počítala s tou nejoptimističtější variantou a to takovou, že vše půjde jako po másle. Ačkoliv už jsem dost stará na to, abych věděla, že tak to nebývá…

Proč mi to tak trvá? Protože práce na knize bohužel není mojí jedinou prací a v projektu působím na několika pozicích. Jsem „umělecký šéf“, „stylista“, „project manager“, „hlavní vyšívačka“ a „asistentka“. Někdy bych si nejradši dala z některé pozice vyhazov nebo alespoň vzala dovolenou, ale nemůžu, protože beze mě by se to jaksi neobešlo.

mr bliss vyšíváProtože s tím neustále otravuju i doma, začal se o vyšívání zajímat i Mr. Bliss, škoda, že ho nemůžu zneužít jako námezdní sílu…

Pracuju na tom každý den. A je to hotové tak na 50%. Texty jsou napsané, motivy na vyšívání od Niki z Tabletters se vyšívají a fotí. Ale jestli jste někdy vyšívali, tak víte, že tohle se prostě zrychlit nedá, ledaže bych si najala nějaké malé hbité ručičky z Číny. Ještě tedy zbývá dovyšívat a dofotit, předat podklady grafičkám a pak doufat, že to půjde jako po másle jim a že se něco nepo…. v tiskárně. A to já nevím, nechci už odhadovat, předjímat, slibovat. Slíbit můžu jen to, že udělám, co je v mých silách.

niki na tom delaNiki z Tabletters při práci na motivech na téma ZAHRADA.

Pokud si mám vybrat mezi dodržením termínu a kvalitou, pod kterou se nebudu stydět podepsat, moje volba je jasná. A doufám, že vaše taky. Tlačí mě to, že jsem to odhadla špatně a chtěla bych vám všem poděkovat za vaše (ne)trpělivé čekání.  Nebojte, neletěla jsem za vaše peníze na Kanáry.

Tak a teď už konec psaní a zpět k vyšívání!

Eva

More Reading: