Basic workshop výšivka+aplikace 25.7.

03
Léto je jako stvořené na zkoušení nových věcí a objevování nepoznaného. Pokud už si delší dobu brousíte zuby na nějaký kurz či workshop, je tu poslední z trojice letního revampího koktejlu. Přijďtě zjistit, co dovede jehla a vytůnit se na druhou půlku prázdnin.

Workshop je určený pro začátečníky a mírně pokročilé. Na začátku se naučíte základní  stehy, pak se naučíte, jak přenést váš motiv na váš kousek oděvu (tričko/mikina/taška/košile/polštář atd.) V druhé části budete pracovat na samotné výšivce. Naučíme se také techniku aplikace, kterou pak můžete použít na větší plochy ve výšivce.

vyšívaná džínová bundička Milan indiánSlunce je naaplikované, zbytek vyšitý (Jitka D. & Milánek)

Co si můžete vyšít:

Embroidered SweatshirtMůžete si ozdobit výstřih. Zdroj: spinstersemporium.co.uk

vyšívaný koníkNebo si splnit svůj sen. (Lucie Kadlečková)

03Můžete se stylově zbavit děr a fleků. (Martina Stanjurová)

folk dýcháNebo máte vlastní slogan na tričko? (Lucie Burianová)

Info ke kurzu:

Datum: 25.7. 2015

Místo konání: Café Jedna, Dukelských Hrdinů 530/47, na facebook se můžete podívat zde.

Momentální obsazenost: 3/6

Délka: 10:30-13:30, 14:00-17:00 (mezi 13:30-14:00h je přestávka na občerstvení, protáhnutí těla, atd.)

Cena: 1050Kč/osoba, 1950/2 osoby

Co je v ceně: bavlnky na vyšívání, materiál na přenos motivu, emailová konzultace před workshopem, pomoc s úpravou motivu tak, aby se dal vyšívat.

A TEĎ VELMI DŮLEŽITÁ INFORMACE!!!

Co je potřeba si připravit před workshopem:

Je potřeba, abyste si nakreslily či našly motiv, který chcete vyšít. (Po přihlášení vám pošlu pár tipů, jak na to). Ideální velikost max. 15×15* cm s tím, že je tak na 80% lineární a 20% vyplněné plochy. Pokud si připravíte něco většího, s nějvětší pravděpodobností to během workshopu nestihnete a budete to muset dodělat doma. Je dobré najít si několik motivů, ty mi pak alespoň týden před workshopem pošlete ke konzultaci a já vám poradím, jestli jsou vhodné na výšivku či ne a co s nimi popřípadě dále dělat. Čím dříve pošlete, tím lépe.

*výšivky použité v popisu workshopu buď vznikaly behem 6 týdenního kurzu nebo je účastnice kurzu dodělávaly doma, slouží jako inspirace

Dále si sežentě věc, na kterou budete vyšívat (tričko, mikina, taška, polštář, samotná látka…záleží na vás). Dvě důležité věci: vyšší gramáž, nenoste prosím poloprůsvitné tkaniny a tahavé úplety, na to je škoda vyšívat, látku je potřeba před vyšíváním vyprat a vyžehlit. Proč? Tkanina, pokud je ještě nepraná se může srazit a pak byste mohly brečet, že vaše práce přišla vniveč a u úpletu se vám můžou přetočit švy a je lepší, když to udělají už před vyšíváním než po něm. Takže tak.

Přihlášky posílejte do 17.7. 2015 (pokud jsou ještě volná místa, tak i později) na eva@loverevamp.com. Po potvrzení přihlášky vám zašlu údaje k platbě. Míst je pouze 6, jestli máte zájem, nenechte to na poslední chvíli. Pokud máte jakékoliv další dotazy nebo nejasnosti, napište mi. Těším se.

 

More Reading: